نهمین همایش ملی سازمان‌های غیر دولتی ایران

نهمین همایش ملی سازمان‌های غیردولتی ایران با موضوع تأثیرگذاری سازمان‌های غیر دولتی در فرایند توسعه کشور و تحقق اهداف سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی نظام از ۱۱ الی ۱۳ شهریور و با حضور مسوولان استانی و کشوری و حدود ۲۵۰ سازمان غیر دولتی و کارشناسان از حوزه‌های مختلف اجتماعی، زیست‌محیطی، جوانان، زنان، خیریه‌ها و غیره در استان اردبیل برگزار شد.

در این همایش نوید مسائلی ( نماینده انجمن سفیر نور ) به عنوان تنها نماینده سازمان های غیر دولتی از شهرستان اصفهان حاضر گردید تا ضمن کسب تجارب مفید از این نشست، گوشه‌ای از درخواست های سازمان‌های غیر دولتی شهرستان اصفهان را به شورای مربوطه اعلام نماید.

در آیین اختتامیه این همایش، سند نهایی قرائت و در این سند بر توان‌افزایی و نقش‌آفرینی سازمان‌های غیر دولتی در حوزه‌های مشورتی و حضور در کارگروه‌های تخصصی تدوین برنامه‌های توسعه‌ای کشور تأکید شد.
برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برای آشنایی بیشتر با سازمان‌های مردم نهاد، توجه به مشکلات عوارض و مالیات و ثبت سمن‌ها و ایجاد مرجعی مشخص در این زمینه، تعامل سازنده با دولت برای اصلاح روابط و ترویج کار مشارکتی و بومی سازی و تخصص‌گرایی آموزش‌ها در برنامه‌های توانمندسازی سمن‌ها در این سند مورد توجه قرار گرفت. همچنین شرکت کنندگان در این همایش خواستار ایجاد فضای اطلاع‌رسانی براساس سرعت، دقت و صحت شدند. ایجاد فضای مناسب برای جلب مشارکت‌های مردمی و جذب کمک‌های مالی بخش خصوصی توسط سازمان‌های غیر دولتی، ایجاد کرسی‌ها و ثبت رشته‌های مرتبط توسط دانشگاه‌ها، ارائه مشاوره و برگزاری همایش‌های مرتبط توسط سازمان‌های بین‌المللی و پافشاری مردم بر حقوق حقه خویش به صورت جدی در سند نهایی این همایش مورد اشاره قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *