اجرای طرح سوادآموزی کودکان کار و خیابان

«هرکس کلمه ای به من بیاموزدمرابنده خودکرده» حضرت علی (ع)

به دنبال تلاش های چندماهه گروه جذب وشناسایی توانستیم حدود ۲۰ نفراز کودکان کارو خیابان در شهر اصفهان را شناسایی کنیم . حالا دیگر وقت آن شد که طبق قول وقرارهای قبلی با خودمان سواد آموزی به این کودکان را شروع کنیم .

با کمک مسئولین نهضت سوادآموزی جناب آقای ناصحی کارشناس آموزش نهضت دو مدرسه را برای برگزاری کلاس ها به انجمن معرفی کرد . دبستان دخترانه افضل برای دختران و مدرسه نم نبات محل برگزاری کلاس های آموزشی پسران .

با بچه ها تماس گرفتیم تاروزپنج شنبه …. تیرماه برای ثبت نام و تکمیل فرم رضایت سرپرست به مدرسه افضل بیایند . اعضای شورا همگی با شور و هیجان خاصی به استقبال بچه ها رفتیم . خوشبختانه اکثرآنهاکه شناسایی شده بودند حضور داشتند و عده جدیدی را نیز به همراه خود آورده بودندتا آنها را با انجمن آشنا کنند .

ازروز شنبه آموزش دختران رادر مدرسه افضل شروع کردیم که اتفاق عجیبی روز شنبه رخ داد .حدود ۲۵کودک جدید برای عضویت در انجمن به آنجا آمده بودند . ما مشخصا ت آنها را یادداشت کردیم ولی ازشما پنهان نماند که برایمان غیرقابل پیش بینی بود وکمی نگران شدیم که آیا واقعا می توانیم آنطور که شایسته و بایسته است به این کودکان خدمات آموزشی ، بهداشتی وفرهنگی ارائه کنیم ؟!

با شروع کلاس ها در مدرسه نمایندگان نهضت یادآورشدند که باید دانش آموزان بالای ۱۰سال و ایرانی باشندو لی تعدادی ازبچه ها ی ما این شرایط را نداشتند.

ساعات کلاس پسران ۶ تا ۸ بعدازظهرمدرسه نم نبات : خ مدرس- ایستگاه سرچشمه
ساعات کلاس دختران ۸ تا ۱۰ صبح دبستان افضل: میدان لاله- پارک لاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *